CHP İL BAŞKANI OĞUZ KAAN SALICI 2 YILDIR MALTEPE’NİN KENDİSİNİ NEDEN YORDUĞU SORUSUNA ÖRGÜT İÇİ KONU DİYEREK CEVAP VERMEDİ

18 Mart 2013 Pazartesi, 00:06
CHP İL BAŞKANI OĞUZ KAAN SALICI 2 YILDIR MALTEPE’NİN KENDİSİNİ NEDEN YORDUĞU SORUSUNA ÖRGÜT İÇİ KONU  DİYEREK CEVAP VERMEDİ

Oğuz Kaan Salıcı ser verdi sır vermedi

CHP Maltepe tarafından düzenlenen koktylde yaptığı konuşmada Maltepe’nin iki yıldır kendisini çok yorduğunu belirten Oğuz Kaan Salıcı bu konu üzerine sorduğumuz soruya cevap vermedi. Bu konunun örgüt  içi bir konu olduğunu belirten Salıcı, “bu soruya cevap vermiyorum. Bu örgüt  içi bir konudur. Bu nedenle basınla paylaşmak istemiyorum ”dedi.

Kokteylde Maltepe Belediye Başkanının bulunmamasını ancak Kartal belediye Başkanının davete icabet ettiğini belirten Salıcı, “Hepimizin aynı anda aynı yerde olmak gibi bir yükümlülüğümüz yok. Herkesin farklı bir görevi var. Belediye başkanı kamu görevi yapıyor. Ben örgütün başkanıyım. Herkes kendi görevini iyi yaptığı sürece hiç bir sorun yok “ dedi.

“Adayın ithali yerlisi olmaz”
Ön seçimler ile ilgili kısa bir bilgi veren Salıcı, “Adayın ithali yerlisi olmaz. Bizim tavrımız net. Adayın ithali yerlisi olmaz. İstanbul İstanbul’dur. Girersiniz eğilim yoklamasına,  örgüt sizi istiyorsa sorun çözülür. Biz örgütün sözüne önem veriyoruz. Bazı ilçelerde ön seçimlere dahi giremez iddiaları yersizdir. Ben il başkanıyım girip  girmeyeceğine ben karar veririm. Maltepe ilçe örgütü bir danışma kurulu yaptı. İstanbul’da bütün ilçelerde yapıldı. Biz burada seçimde aday belirleme yöntemi  seçim stratejisi, genel çerçeve değerlendirmesi yapın dedik. Sonucunda eğilim yoklaması isteği çıktı. 23 Martta İl danışma kurulumuzda da İstanbul’un geneli ile ilgili olarak ne yapılması gerektiği görüşü ortaya çıkacak. CHP’de görüşler kurullar tarafından toplanır, kararını verir  ve karar alınmış bitmiş demektir. O saatten sonra kişilerin görüşlerine saygı duyarız ancak kurul kararını verdikten sonra kurulun kararı geçerlidir. Benim  istanbul da 200 bin üyem var. Farklı  görüşler olabilir ancak önemli olan kurulların kararını uygulayabilmektir. Bu konuda genel merkezin bakışı belli,ilin bakışı baştan beri bellidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz