Chp Maltepe Belediye Başkan A. Adayı Arif Özdemir, Meclis Üyesi Aday Buluştu

22 Eylül 2013 Pazar, 17:31
Chp Maltepe Belediye Başkan A. Adayı Arif Özdemir, Meclis Üyesi Aday Buluştu

Bir süre önce CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu örgütünün önünde deklare eden Arif Özdemir, bugün Turnalar Restoran’da Meclis Üyesi Aday Adayları ile kahvaltıda buluştu.

Meclis üyesi Aday Adaylarının yanısıra birçok partilinin de katıldığı programa, CHP Maltepe Belediye Meclis Üyeleri Cemal Atagül, Süleyman Polat, Salih Doğruyol, Erdoğan Doğan, Adem Kaya ve partililer katıldı.

Düzenlediği programda konuşma yapan Özdemir diğe aday adaylarını rakibi olarak görmediğini ifade ederek “Biz birbirimizin rakibi olmamalıyız. Bizim rakibimiz AK Parti. Hiçbir başkan aday adayını kendime rakip görmüyorum. Rakip görmememin nedeni büyüklükten değil onlar benim kardeşlerim, benim partilim, benim düşünceme mensup insanlar” dedi.

Düzenlenen kahvaltının öncelikle meclis üyesi aday adayı olyan kişileri tanımak ve kaynaşmak olduğunu ifade eden Arif Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü “Öncelikle bu yolda meclis üyeliği müracatında bulunan aday adayı olan tüm yoldaşlarımı kutluyorum. Yerel yönetimlerde yönetici olmak hiç kolay değil. İçimizde mevcut meclis üyesi arkadaşlarımız var, geçmişte ilçe yönetiminde görev yapan arkadaşlarımız var, il delegeleri, mahalle delegeleri, kurultay delegeleri, parti emekçileri olarak yıllardır emek vermiş, kolidorların tozunu yutmuş arkadaşlarımız var”dedi.

DİKENLİ YOL DEĞİL MAYINLI YOL
Yerel yönetimlerin zorluğuna değinen Özdemir “Dikenli yol diye bir tabir vardır. Ben bunu değiştirdim. Yerel yönetimler mayınlı yolun dahada ötesinde zor bir yol. Arkamızdan herşeyi söyleyeceklerdir fakat ideolojik düşünen yani siyasi düşünen, yola çıkmış inanmış insanlar asla bunlara tenezzül etmeyecektir. Ekip olmak, birlikte yol almak, yoldaş olmak çok önemli birşeydir” dedi.

KİM ADAY OLURSA OLSUN SONUNA KADAR ÇALIŞACAĞIZ
Önemli olanın Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu belirten Özdemir “Ardakaşlar burada kimin meclis üyesi olacağı, kimin belediye başkan adayı olacağı çok önemli değil. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisidir, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olmasıdır.Kim belediye başkan adayı olursa olsun, kim meclis üyesi adayı olursa olsun kendi adıma söz veriyorum sonuna kadar çalışacağız, arkadaşlarımıza yardımcı olacağız. Hepinizin huzurunda söz veriyorum”dedi.

MYK’DAN ATAMA KARARI ÇIKTI
MYK toplantısından çıkan bir kararı partililerine aktaran Özdemir “Geçtiğimiz günlerde MYK toplantısında İstanbul’da atama kararı çıktı. Ama yanına birşey daha eklemişler kamuoyu yoklaması. Maltepe’de 12 aday var. 7 Şubat’a kadar kadar devlet memurlarından gelecek adaylar ile birlikte bu sayı 20′e ulaşacaktır. Parti büyüklerimizin verdiği kararlara bizim aldığımız kültür gereği saygı duyuyoruz. En iyisini parti bilir. Seçim de olsa, atama da olsa, örgüt ne istiyorsa örgütümün yanında olacağım. Seçimse seçim, eğilimse eğilim. Biz kamuoyunda yapılacak anketlerde çıkabilmek için tüm aday adayları yarışıyor olacak. Kim kendini nasıl duyurursa, kim kabul edilirse kamuoyunda bakacaklar MYK’da karar verecekler” dedi.

İLK GÜNKÜ İNANCIMI YİTİRMEDİM
Aday adayı olduğu günden bu yana heyecanını yitirmediğini ifade eden CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Arif Özdemir sözlerine şöyle devam etti “Ben Arif Özdemir olarak bu yola çıktığım ilk günden beri inancımı yitirmedim. İlk gün nasıl inanıyorsam bugünde öyle inanıyorum, yarın da öyle inanacağım. Ben Maltepe’de çıkacağıma, örgütten birinin çıkarılacağına, bunun da ben olacağıma şahsım olarak inanıyorum, sonuna kadar da kendime güveniyorum, hiçbir şüphem yok.

ŞAHSİ DEĞİL PARTİNİN ADINI ÖN PLANA ÇIKARMALIYIZ
Bizden daha iyisini bulurlarsa görevlendirsinler biz ona çalışmaya, yardım etmeye hazırız. Burada şahıslar önemli değil, ben de önemli değilim. Burada önemli olan Cumhuriyet Halk Partisidir.Partimizi ön plana çıkararak, bireysel değil, şahsi değil parti adı ön plana çıkararak her aday arkadaşımızın bu çalışmalara katkı sunması gerekiyor.

Yerel yönetimlerde şahsi oy alabilmek için politikalar oluşturmak gerekiyor ama bunu birebir görüşmelerde, yurttaşlarımızla, vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu ancak ortaya çıkabilir. Kamuya açık yerlerde asla hiçbir partilimiz, örgütten gelen hiçbir arkadaşımız şahsi görüşlerini belirtmemeli.

KONUŞMALARIMIZA DİKKAT ETMELİYİZ
Sizlerden ricam bugüne kadar örgüt içerisinde belediyeyi eleştirdik fakat belediye başkanı bizim belediye başkanımız, partimiz iktidarda. Biz kendi aramızda her ne kadar iktidar olamadık desekte kamuoyunda Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe’de iktidarda.

Bir başkan adayı olarak sizlerden rica ediyorum. Sokakta partiyi eleştirmekten, belediye başkanını eleştirmekten uzak duralım.

BİRBİRİMİZİN RAKİBİ DEĞİL AK PARTİNİN RAKİBİ OLMALIYIZ
Yarın öbürgün AK Partide sokaklara çıkmaya başlayacak. Biz birbirimizin rakibi olmamalıyız. Bizim rakibimiz AK Parti. Hiçbir başkan aday adayını kendime rakip görmüyorum. Rakip görmememin nedeni büyüklükten değil onlar benim kardeşlerim, benim partilim, benim düşünceme mensup insanlar.

KİMSEYİ KIRMAYACAĞIZ 1 OYA DAHİ İHTİYACIMIZ VAR
Yarın biz onlarla kol kola hep beraber yol yürüyeceğiz. Bu nedenle rakibim değil diyorum. Bizim rakibimiz AK Partidir. Sizlerinde birbirinizi rakip görmemenizi rica ediyorum. Birbirimizi eleştirmeyelim. Hepiniz toz yutmuş, bu partide görev almışsınız. Bunlar gönüllülük gerektiren işler. Çoluğunuzdan, çocuğunuzdan. cebinizden fedakarlık etmişsiniz. Bu seçim sürecinde kimseyi kırmadan 1 oya ihtiyacımız var. Herkes birbirini kucaklamalı, sahip çıkmalı.

YOLDAŞ OLMAYI ÇOK İYİ BİLEN BİRİYİM
Ben sivil toplum örgütlerinden geldiğim için ekipleşmeyi, yoldaş olmayı çok iyi bilirim. Yoldaşlığın anlamı ölüme kadar gitmektir. Eğer bir yola çıkacaksak sonuna kadar götüreceğiz ama başaracağız. Başaracağımıza inancım dünde vardı, bugünde var, yarın da olacak. Bir çok görevde bulundum ama hiçbir zaman bir numarayım diye ön plana çıkmadım. Arkalarda durdum hep. Ben hep mütevaziliği seçtim.

MALTEPE’Yİ ASLA TERKETMEYECEĞİM
Eğer aday olursam, Maltepe’yi tekrar kazanırsak o gün de bugünkü gibi olacağım. Bunun sözünü şimdiden veriyorum. Asla değişmeyeceğim, Asla Maltepe’yi terketmeyeceğim. 45 yıldır nasıl Maltepe’de oturuyorsak, şuanda yerim yurdum babamdan kalma daire olan Gülsuyu’nda gece kondu bölgesinde yetişmiş biriyim ben.

Babamdan kaldı o ev hala duruyor. Yine Maltepe’de ölünceye kadar oturmaya devam edeceğim” dedi.

Arif Özdemir’in konuşmasının ardından programa katılan Meclis Üyesi aday adayları tek tek kendilerini tanıttılar. Toplantıya katılanlar ile bir süre sohbet eden Özdemir daha sonra meclis üyesi aday adayları ile restoran önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorum

  1. MALTEPE ÇARŞI

    26 Eylül 2013 at 10:28

    meclis üyesi aday adayları hk da,seçmen sayısı oranında mahallelere düşen meclis üyesi sayısı ve belediye bütçesine konu hizmetlerin en uygun maliyet ve kalitede verilmesi noktasında,konu hakkında gerekli bilgi,kentli hassasiyetine haiz vizyonda uygun isimleri belirleyecek ,gerek seçmene,gerek se parti üyelerine yönelik eğilim yoklamasının,teknik alt yapısı hk da zorunlu yasal düzenleme ve yaptırımlara şiddetle ihtiyaç var.Keza,siyasetin ve seçim kampanyalarının finansmanının,parti gönül üyelerinin aidatları ile karşılanması,partilerin aldıkları oy oranında istifade edebilecekleri siyaset akademilerinin,ısınma,aydınlatma,reklam,tanıtım,iletişim ,ikram ,güvenlik,temizlik,sair zorunlu ihtiyaçlarının kent bütçesinden karşılanması,siyaset kurumunu kirli paranın güdümünden kurtaracak her tür önlemin alınması durumunda ,yapılacak seçimlerde kirliliğin yerine kentin kazançlı çıkması mümkün olacaktır

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz