MHP Maltepe Belediye başkan aday adayı Dursun Çolak’tan partililerine teşekkür

12 Aralık 2013 Perşembe, 11:06
MHP Maltepe Belediye başkan aday adayı Dursun Çolak’tan partililerine teşekkür

MHP Maltepe belediye başkan aday adayı Dursun Çolak, MHP Maltepe adayının Arif Tevetoğlu olarak açıklanmasının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek, kendine destek veren basın mensupları ve yaptığı çalışmalarda yanında olan ülkücülere teşekkür etti.

Maltepe Çam Evi Restoranda düzenlenen toplantıya MHP Maltepe ilçe başkanı Muzaffer Sarıca, ülkücü cemaatin tanınan ismi Orhan Çetinkaya, Maltepe ülkü ocakları başkanı Murat Ayhan, MHP Maltepe eski teşkilat başkanı Adnan Okur ve ülkücüler katıldı.

Aday adaylık sürecinde özellikle basın mensupları tarafından kendisine gösterilen ilgi ve güvenden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çolak, “Bu süreçte bir ülkücü olarak bir katkım olmuşsa ne mutlu bana. Genel merkezimiz ve il başkanlığımızın teveccühü  ve takdiri yine değerli bir arkadaşımız tarafında olmuştur. Bu bizi mutlu etmiştir. Sonuçta biz her daim bu davanın içindeyiz. Hangi arkadaşımız partimizin bayrağını en üst seviyeye taşıyabiliyorsa bu bizi mutlu eder” dedi.

Maltepe de MHP’nin var olduğunu hissettirdik
2011 genel seçimlerinde MHP Erzincan milletvekili adayı olan Çolak, 2014 yerel seçimlerinde Maltepe Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulunmuştu. Çolak,  bu süre içerisinde yapmış olduğu organizasyonlarla MHP’nin bayrağını her yerde hissettirmeye  çalıştığını belirterek “Maltepe’mizi, belediye başkanlığını  MHP’si adana  temsil edecek olan Arif Tevetoğlu arkadaşımıza sizlerin nezdinde de  başarılar diliyorum. Dava bizim, mücadele bizim mücadelemiz, inşallah Maltepe adına hayırlı ve uğurlu olacaktır. Biz ülkücüyüz. İnanan ülkücüleriz. Bizim mücadelemiz sadece siyasi arenada yapılan yerel veya genel seçimlerle kısıtlı değildir. Biz bir Türk olarak Türk vatanı topraklarında yaşadığımız müddetçe MHP mensuplarının mücadelesi devam edecektir. Bende onlardan bir tanesiyim. Mücadele daha yeni başlıyor. Zorlu bir mücadele süreci var.   Ülkemizin bu gün getirilmiş olan yok etme noktasındaki bölünme eşiği, vatan topraklarımızın parçalanması, Maltepeli ülkücüler olarak bir nebze olsun buna dur diyebilecek, gücümüzü ortaya koyarak belediye başkanlığımızı kazanmak mücadelesidir. Bunu göğüsleme mücadelesinde yardımcı olan her dava arkadaşıma yanında olduğumu, aday adaylık sürecim bitse de yanlarında olacağımı ifade ettim. Bu süreç içerisinde ben bunu defalarca kanıtladım ilçe başkanlığım döneminde Maltepe de kendi alanımda yönetim adına Maltepe de MHP’nin var olduğunu hissettirdik.

Daha sonra 2011 genel seçimlerinde genel merkezimizin takdiri ile Erzincan’dan milletvekili adayı olarak bir sorumluluk yüklendik.  Bugün geldiğimiz noktada belediye başkanlığı aday adaylık çalışmalarımda beraberdik, yine beraber olacağız.

Bu noktada bu süreç içerisinde başta basın mensupları arkadaşlarımız bize duydukları güvenle bizi yalnız bırakmayarak vermiş oldukları desteğe çok teşekkür ediyorum. Bu mücadelede ki tüm arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu tercih değil görevlendirmedir
Belediye Başkan aday adayı Dursun Çolak’ın teşekkür toplantısına katılan MHP Maltepe İlçe Başkanı Muzaffer Sarıca, 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimi için Maltepe’de Dursun Çolak ve Arif Tevetoğlu’nun aday adaylığı müracaatında bulunduğunu ifade ederek, “ Genel merkezimiz bu görevlendirmeyi Arif Tevetoğlu arkadaşımızdan yana kullanmıştır. Bu bir tercih değil görevlendirmedir” dedi. Hiç kimsenin kimseden bir üstünlüğü  olmadığını ifade eden Sarıca, “Önemli olan birlik ve beraberliği sağlamaktır. Dursun Çolak kardeşimize bu davada daha çok görevler düşecektir. Bilindiği gibi en son, Türk olmadığımız yönünde bir açıklama yapıldı. TC, andımız ve Ne Mutlu Türk’üm diyene sözlerinin kaldırılması gibi bir durumla karşı karşıyayız. Türkiye bu haldeyken hiçbir arkadaşımızın kırılacağı ve darılacağını düşünmüyorum. Fitne, fesada ve ikiliğe meydan vermeden bir ülkücü duruşu ile bu yolda yürüyeceğiz.” Şeklinde devam eden Sarıca sözlerine ‘Ne mutlu Türküm diyene” diyerek son verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz